Aleksandar osvojio drugu nagradu na Makfestu sa pesmom "Imav se"

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

DANIJEL I MILICA NA BEOVIZIJI

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Novi post DANIJEL I MILICA NA BEOVIZIJI taj Uto Jan 13 2009, 19:28

Rada

Rada
Administrator foruma
Administrator foruma
13. 1. 2009.

Данијел и Милица во Алкатраз?!Поранешните студенти на Операција Тријумф, Данијел Павловиќ и Милица Мајсторовиќ, по одлуката на челните луѓе на Емоушн, со песната Алкатраз во дует ќе настапат на претстојната Беовизија, преку која Србите го избираат својот претставник за Евровизија.

Темата Алкатраз повеќе влече на фолкот, отколку на поп-музика, но одговорните не се сомневаат дека е доволно комерцијална на овие двајца популарни крагујевчани да им донесе многу гласови, а и можност да патуваат во Москва.

Инаку, песната Алкатраз ја напиша Марина Туцаковиќ, која по смртта на својот син, полека и се враќа на музиката. Подготвувана е во најголемата тајност во студиото во Кошутњак...

Со дуетот со Милица, Данијел ќе се обиде да го повтори успехот на својата полусестра Марија Шерифовиќ. Освен тоа, Емоушн размислува да испрати на Беовизија најмалку уште еден студент. Единствено е познато дека тоа не е Мика Костиќ, која на Беовизија ќе настапи без подршка од Емоушн.

P.S:Prijevod je u toku.... lubac

http://tosebigking.yourme.net/forum.htm

2Novi post Re: DANIJEL I MILICA NA BEOVIZIJI taj Uto Jan 13 2009, 19:33

marka

marka
Urednik
Urednik
Ovaj tekst imate vec u aktivnim studentima na srpskom.

http://www.aleksandarnovanada.forumsr.com

3Novi post Re: DANIJEL I MILICA NA BEOVIZIJI taj Uto Jan 13 2009, 21:50

Rada

Rada
Administrator foruma
Administrator foruma
Hvala ti,nisam prije vidjela Smile


_________________
Sam ponekogaš se prašuvam
kazna ili dar e ljubovta
ušte si mi ti inspiracija
štom oči otvoram
znaj te baram pak...
....iskradi se i dojdi bez znak
premolči se,izbriši trag
ponesi se i dobro i zlo
i ruža bez list za kraj...
http://tosebigking.yourme.net/forum.htm

Sponsored content


Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

Copyright ©Aleksandar Belov | Design by:Vesna | Hosted by: Forumotion

Free forum | © PunBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Besplatan blog